MISS POLONIA

Konkurs Miss Polonia Województwa Dolnośląskiego

Jesteśmy organizatorami najstarszego i najbardziej prestiżowego konkursu piękności na Dolnym Śląsku. To wyjątkowe wydarzenie z 90-letnią tradycją, propagujące piękno, wdzięk i zdrową rywalizację, którego laureatki odnoszą sukcesy podczas międzynarodowych imprez takich jak Miss World i Miss Universe. Konkurs Miss Polonia Województwa Dolnośląskiego po raz pierwszy w historii był organizowany na tak dużą skalę.

Na wydarzenie złożyło się wiele imprez towarzyszących, takich jak castingi w galeriach handlowych oraz organizowane po raz pierwszy w historii konkursu: Gala Półfinałowa, czterodniowe zgrupowanie w Hotelu Buczyński w Świeradowie-Zdrój oraz bal charytatywny.

Naszym głównym celem podczas organizacji konkursu Miss Polonia Województwa Dolnośląskiego było rozpowszechnianie niezwykle bogatej kultury tego regionu. Dzięki Patronatowi Honorowemu Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Cezarego Przybylskiego, finalistki konkursu szczególnie mocno zaangażowały się w promocję Dolnego Śląska: biorąc udział w warsztatach kulinarnych, poznając wyjątkową historię swojego regionu i angażując się w liczne akcje charytatywne.

Z okazji 90-lecia powstania konkursu Miss Polonia postanowiliśmy znacznie zmienić formułę wyborów. Uczestniczki oceniane były nie tylko przez pryzmat swojego wyglądu ale przede wszystkim osobowości, inteligencji i siły charakteru. Po raz pierwszy w historii odeszliśmy też od seksistowskiego postrzegania kobiecego ciała, dlatego nasze kandydatki nie wzięły udziału w pokazie bielizny i bikini, prezentując się jedynie w jednoczęściowych strojach kąpielowych.